Pierścionek zaręczynowy z białego czy żółtego złota?

Wybór właściwej biżuterii na oświadczyny nie jest prosty. Można zdecydować się na pierścionki zaręczynowe z białego złota lub klasyczne, złote modele. Który wariant jest lepszy? Dowiedz się, jak trafić w gust ukochanej osoby.

Materiał wykonania

Biżuteria ze złota może mieć różne kolory. Dlaczego tak jest? Warto wiedzieć, że sam kruszec jest zbyt miękkie, by służyć za podstawę pierścionka. Dodawane są do niego inne materiały, które pozwalają utwardzić produkt. Jubilerzy wykorzystują między innymi cynk, miedź, aluminium i pallad. W zależności od składu i zachowanych proporcji można uzyskać różne efekty estetyczne. Przy zakupie biżuterii oświadczynowej trzeba zwrócić uwagę na jakość i typ wykorzystanych przez producenta materiałów. Dzięki temu można kupić piękną ozdobę, która będzie trwałą pamiątką na długie lata oraz trafić w gust drugiej połówki.

Żółte złoto

Klasyczną opcją są wyroby jubilerskie z żółtego złota. Szczególnie podobają się miłośniczkom tradycyjnych rozwiązań. To doskonały wybór dla zakochanych planujących konwencjonalny ślub, który będzie inspirowany ceremoniami celebrowanymi przez starsze pokolenia. Ciepły odcień materiału pasuje do ciemniejszej karnacji. Sprawia dość bogate wrażenie i przyciąga wzrok. Model może zostać urozmaicony brylancikami i różnorodnymi zdobieniami.

Białe złoto

Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne rozwiązania. Ustalają własne zasady i interpretują tradycję według swoich indywidualnych potrzeb. Wówczas świetnie sprawdzają się pierścionki z białego złota z brylantem. Co ciekawe, chłodny i stonowany odcień biżuterii:

  • sprawia, że brylant wydaje się większy,
  • prezentuje się bardzo elegancko,
  • dopasuje się do różnych stylizacji.

Takie ozdoby efektownie podkreślają kolor błękitnych tęczówek i blond włosów. Wpisuje się w najnowsze trendy minimalizmu, a zakochani mogą wybierać spośród wielu różnych modeli produktów. Na rynku dostępne są warianty wysadzane dużą ilością kamieni szlachetnych oraz skromniejsze pierścionki z jednym brylantem. Dzięki białej barwie nawet w najbardziej luksusowej wersji są szykowne i wyważone. Nadają się do noszenia na co dzień i współgrają zarówno ze strojami wieczorowymi, jak i casualowymi stylizacjami.

Pierścionki zaręczynowe dla nowoczesnych kobiet

Wielu kobietom podobają się pierścionki wykonane z białego złota. To nowoczesne, eleganckie i efektowne rozwiązanie. Wybierz biżuterię w chłodnym odcieniu, a na pewno zachwycisz swoją partnerkę. Alternatywą jest żółty kruszec, który najbardziej podoba się tradycjonalistkom.