Lampa wisząca kule – w jakim pomieszczeniu ją powiesić?

Praktycznie w każdej ofercie sklepu z oświetleniem można znaleźć żyrandole z kloszami w różnym kształcie. Kule są bardzo popularnym wzorem, który sprawdzi się w różnych wnętrzach. Sprawdź, gdzie takie lampy możesz wykorzystać i czym się charakteryzują!

Sypialnia z ciekawym dodatkiem

To jedno z wielu pomieszczeń, w których na pewno sprawdzą się tego rodzaju lampy. Przezroczyste lub białe klosze ze złotymi mocowaniami i dodatkami nadadzą szyk i elegancję. W zależności od kształtu i stylu żarówki żyrandol może pasować zarówno do nowoczesnych, jak i industrialnych wnętrz. Wybierając model z mniejszą liczbą punktów świetlnych, warto pomyśleć także o pasującej lampce nocnej.

Przytulny pokój dzienny

Kolejnym pomieszczeniem, w którym można wykorzystać kuliste lampy, jest na pewno salon. Niezależnie od jego wielkości taki dodatek aranżacyjny będzie pięknie się prezentował, a przy okazji zapewni komfort podczas codziennego wypoczynku. W salonach dobrze sprawdzają się żyrandole typu pająk, które mają nawet 5 żarówek i gwarantują odpowiednie oświetlenie.

Idealne lampy do jadalni 

Na pewno warto zadbać o to, by stół, przy którym przyjmowani są goście i na którym spożywane są posiłki miał jak najlepsze oświetlenie. W takim pokoju, szczególnie jeśli oddzielony jest od innych pomieszczeń, również może znaleźć się lampa wisząca kule, która zapewni sprzyjającą rozmowom atmosferę.

Inne pomieszczenia

Dzięki uniwersalności tego rodzaju oświetlenia może być ono wykorzystane również w mniej atrakcyjnych pomieszczeniach, jak korytarz lub przedpokój. Wybierając model do konkretnego wnętrza, warto sugerować się liczbą punktów świetlnych, kolorem elementów składających się na całą lampę lub wyglądem samego klosza.

Praktyczna lampa

Dobrze wybrany model żyrandola z kloszami w kształcie kul może być elementem dekoracyjnym w wielu pomieszczeniach. Sprawdzi się nie tylko w sypialni, salonie czy jadalni, ale także w biurze, korytarzu lub przedpokoju.