Kierunkowskazy LED do jednośladów – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Kierunkowskazy LED do jednośladów – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Oświetlenie diodowe jest coraz szerzej stosowane w motoryzacji. Dotyczy to głównie nowych pojazdów – zarówno cztero-, jak i dwukołowych. Nie zmienia to faktu, że takie światła, w tym kierunkowskazy, można zmienić na diody LED także w starszych pojazdach. Sprawdź, co musisz wiedzieć, nim zdecydujesz się na ich zakup!

Dlaczego warto wymienić tradycyjny kierunkowskaz na LED-owy?

Wymienia się szereg atutów, które przemawiają za tym rozwiązaniem. Jeden z podstawowych dotyczy jakości, jaką charakteryzują się te części. Zwykle są znacznie trwalsze od ich tradycyjnych odpowiedników. Co więcej – włączony kierunkowskaz LED jest zwykle lepiej widoczny niż zwykła żarówka z pomarańczowym kloszem. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy pogoda nie dopisuje i pada deszcz lub droga została spowita mgłą. Migacze te doskonale wpływają też na estetykę jednośladu – wyglądają bardziej nowocześnie, co w przypadku np. ścigaczy stanowi niemały atut.

Przepisy dotyczące kierunkowskazów (w tym LED)

Niezależnie od tego, czy to światła diodowe, czy wykorzystujące starszą technologię, są pewne istotne zasady, jakie muszą spełniać kierunkowskazy. Montując je, zadbaj o odpowiednie odległości między nimi, tj. tylne wg prawa powinno dzielić co najmniej 180 mm, a przednie – 240 mm. Muszą być też na określonej wysokości, która mieści się między 350 a 1500 mm. Przepisy wymagają również  zastosowania dowolnego odcienia koloru żółtego. Poza tym powinny migać z określoną częstotliwością. Wskazuje się, że odpowiednia wynosi około 90 cykli na minutę.

Trzeba zastosować w nich opornik

Istotną kwestię stanowi także fakt, że kierunkowskaz LED musi mieć stosowny opornik. Wynika to z niższego poboru energii, przez co przerywacz może nie współgrać z diodami. Warto wskazać, że coraz więcej renomowanych producentów montuje już takie elementy w swoich migaczach.

Skorzystaj z oferty sprawdzonego sklepu!

Decydując się na zakup takich świateł, warto sięgnąć do oferty sprawdzonego dostawcy. Wtedy masz gwarancję, że dobierzesz oświetlenie dopasowane do wymogów Twojej maszyny, a z drugiej strony – pewność najwyższej jakości produktu. Specjaliści takiego sklepu również są chętni do pomocy w dokonaniu odpowiedniego zakupu.