Jakie zalety ma ogrodowy basen poliestrowy?

Jakie zalety ma ogrodowy basen poliestrowy?

Jeśli wizyty na miejskiej pływalni albo na plaży Cię nie satysfakcjonują, możesz pomyśleć o znacznie lepszym rozwiązaniu. Na posiadanie przydomowego basenu decyduje się obecnie coraz więcej osób w Polsce, a najchętniej wybierane są poliestrowe zbiorniki, które mają między innymi tę zaletę, że ich montaż zabiera mało czasu. Poznaj inne ich walory!

Poliestrowy basen ogrodowy —  szybkie i wygodne rozwiązanie

Osoby myślące nad budową przydomowego zbiornika do zażywania orzeźwiających kąpieli mają do wyboru wiele opcji. Można na przykład wykopany dół wyłożyć betonem albo płytkami. Jak jednak przypomina producent plastikowych niecek, takie zbiorniki mają wiele wad. Być może prezentują się elegancko, ale tylko jeśli są idealnie czyste, zaś ich powierzchnie trudniej jest utrzymać w czystości niż gładki poliester. Poza tym są chłodne, co oznacza mało przyjemny dotyk oraz szybkie wytracanie temperatury przez wodę. Basen ogrodowy poliestrowy ma na tych polach znaczną przewagę.

W dodatku transport lekkiego pojemnika, jednocześnie odpornego na uszkodzenia, nie nastręcza żadnych trudności. Oczywiście w momencie realizacji inwestycji kwestia ta nie ma znaczenia dla klienta, gdyż transportem zajmuje się jej wykonawca. Jest to jednak ważne w przypadku, kiedy chce się zmienić lokalizację basenu —  jest to możliwe w czasie np. przeprowadzki czy chęci zmiany aranżacji posesji. Montaż zabiera też niewiele czasu.

Plastikowy basen dla każdego

Taka inwestycja kosztuje mniej niż się wydaje, także dlatego, że klient zamawia gotowy zbiornik, trzeba go tylko przywieźć na miejsce przeznaczenia, posadowić i dokonać potrzebnych przyłączy —  wszystko to oferuje producent. Może też zaproponować dodatkowe rozwiązania, jak zadaszenie, trampoliny, oświetlenie. Oczywiście na wszystko to nie trzeba decydować się od razu —  w przypadku ograniczonego budżetu akcesoria te można dołożyć po czasie.