Jakie formy i odmiany marihuany można przechowywać zgodnie z prawem?

Jakie formy i odmiany marihuany można przechowywać zgodnie z prawem?

W Polsce uprawa konopi i posiadanie suszu tej rośliny są całkowicie zakazane. Jednak można przechowywać nasiona konopi indyjskich nieprzeznaczone do siewu bez ograniczeń ilościowych i jakościowych. Sprawdź, dlaczego nie zostały one objęte restrykcyjnym prawem.

Czy substancje psychoaktywne marihuany występują także w nasionach?

Psychoaktywne właściwości przetworzonych konopi znane są od czasów prehistorycznych. Liczne dowody na to można znaleźć w pradawnych zabytkach i artefaktach. Współczesna chemia stwierdza, że za reakcje o charakterze narkotycznym odpowiada przede wszystkim związek o nazwie tetrahydrokannabinol (THC), ale także szereg innych substancji, zwłaszcza kannabidiol (CBD). Zawierają je wyłącznie rośliny po pełnym cyklu wegetacji, z bogatym ulistnieniem i kwiatostanami. Różne odmiany marihuany mają je w odmiennych proporcjach. Z kolei nasiona konopi są w ogóle pozbawione właściwości psychoaktywnych. W ich składzie znajdują się klasyczne roślinne składniki, takie jak białko czy nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Dopóki nie zaczną z nich wyrastać dojrzałe rośliny, można stwierdzić, że są zupełnie niegroźne.

Kolekcjonerski potencjał nasion konopi

Konopie są znane w wielu odmianach i podgatunkach. Dodatkowo co roku powstają ich hybrydy, które pozwalają na uzyskanie urozmaiconych profili produktów. Mnogość kształtów i rozmiarów nasion sprawia, że kolekcję  zawsze będzie można powiększać i uzupełniać, co stanowi ważny aspekt przygody każdego zbieracza. Należy jednak pamiętać, że taki zbiór nie może stać się materiałem siewnym. W sieci można znaleźć wielu przedsiębiorców, którzy proponują nasiona kolekcjonerskie z certyfikowanych źródeł. Oprócz całkowitej legalności i sprawdzonego pochodzenia, taki zakup daje pewność, że są to ziarna odporne na trudne warunki, choroby i psucie. Potem należy jedynie zadbać o ich odpowiednie przechowywanie, w stabilnych warunkach o niskiej wilgotności, bez skrajnych temperatur, z umiarkowanym naświetleniem. Nabywanie produktów hobbystycznych z konopi wymaga ukończenia 18 lat.