Jaki krem i inne kosmetyki do cery naczynkowej?

Jaki krem i inne kosmetyki do cery naczynkowej?

Wyróżnia się kilka typów skóry twarzy, określających cechy oraz potrzeby. Wydawać się może, że posiadanie cery suchej albo tłustej to wielki problem, tak naprawdę jednak najbardziej problematyczna jest skóra naczynkowa. Jej posiadacze uskarżają się przede wszystkim na powstawanie tzw. rumienia, ale nie jest to jej jedyna cecha. Pomóc może zaś odpowiednia pielęgnacja. Dowiedz się, na co postawić.

Niezbędna jest delikatność

Typową cechą skóry naczynkowej jest jej wrażliwość —  na wszelkie zewnętrzne czynniki. Nie lubi wysokiej i niskiej temperatury oraz jej nagłych skoków, reagować może nawet na picie gorących napojów czy jedzenie ostrych potraw —  silnym zaczerwienieniem. Nie można też myć jej gorącą wodą, ale również nadmiernie pocierać i podrażniać. Pielęgnacja takiej cery musi być ściśle dostosowana do jej potrzeb, stąd niezbędne jest stosowanie kosmetyków przeznaczonych typowo do takiego rodzaju skóry. W sprzedaży można znaleźć wiele takich propozycji. Podstawę stanowi krem do cery naczynkowej, który musi zapewniać ochronę, dbać o kondycję skóry na powierzchni (m.in. poprzez kojenie stanów zapalnych i podrażnień), a także wzmacniać naczynka. Wszelkie inne kosmetyki muszą odznaczać się delikatnością —  mowa tu zwłaszcza o preparatach do mycia, peelingach (nie mogą mieć ostrych, trących drobinek) czy tonikach —  te ostatnie nie powinny zawierać w składzie np. alkoholu i innych agresywnych substancji.

Niezbędna ochrona

Kremy do tego rodzaju cery mogą mieć różne warianty —  dostępne są kosmetyki tłuste czy półtłuste. Ich typ trzeba dobrać do aktualnych potrzeb skóry, pory doby (na noc stosuje się bogatsze, treściwsze preparaty) oraz pory roku. Niezbędne jest zabezpieczanie cery przed wpływem wysokiej i niskiej temperatury, co zapewniają kremy tłustsze, o działaniu ochronnym, niedopuszczające do jej pierzchnięcia, ale też pękania naczynek i powstawania brzydkiego rumienia. Warto przy tym pamiętać, że zaniedbanie pielęgnacji takiej wymagającej cery może skutkować rozwojem trądziku różowatego. Może do tego prowadzić między innymi stres, przyczyniający się do rozszerzenia i pękania naczynek.

Zadbaj o siebie!

Posiadacze skóry naczynkowej skłonni są uważać, że ich typ cery jest najbardziej problematyczny i mają w tym dużo racji. Jednak nawet taka skóra może zachować dobrą kondycję i wyglądać ładnie, trzeba tylko zaspokoić jej najważniejsze potrzeby. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa!