Jaka firma produkuje wysokiej jakości wentylatory silnikowe do urządzeń CNC?

Jaka firma produkuje wysokiej jakości wentylatory silnikowe do urządzeń CNC?

Każda maszyna elektryczna czy elektroniczna pracująca pod dużym obciążeniem wymaga odprowadzenia nadmiaru ciepła, aby zapobiec przegrzaniu wprawianych w ruch podzespołów. Służą do tego specjalistyczne urządzenia, dopasowane do rodzaju części wymagającej chłodzenia. Kto je produkuje i gdzie można je kupić? Zapoznaj się z tekstem!

Jaki sprzęt służy do chłodzenia podzespołów w urządzeniach CNC?

Wiele urządzeń domowych i przemysłowych wymaga odprowadzania ciepła z pracujących podzespołów, a im większa ich moc, tym lepszej jakości powinien być element chłodzący. Dlatego w chłodzeniu serwonapędów czy wrzecion w obrabiarkach sterowanych numerycznie znajdują zastosowanie wysokiej jakości  wentylatory silnikowe . Mają one znaczący wpływ nie tylko na żywotność samego sprzętu, gdyż zapobiegają jego uszkodzeniom, ale również na jakość obróbki. Gdyby nie one, także obrabiany materiał ulegałby nadmiernemu nagrzaniu, co mogłoby wpłynąć zarówno na jego parametry, jak i na dokładność obróbki.

Jakie rodzaje wentylatorów silnikowych są dostępne na rynku?

Oferta dystrybutorów jest bogata i można w niej znaleźć wiele typów wentylatorów silnikowych. Są to m.in. modele:

  • osiowe,
  • diagonalne,
  • odśrodkowe,
  • średnicowe,
  • bezłopatkowe.

Warto jednak pamiętać, że pragnąc skutecznie odprowadzić ciepło z takich elementów obrabiarki CNC jak serwomotor czy wrzeciono, które bardzo ciężko pracują podczas obróbki, nie należy ciąć kosztów lecz kupić jak najlepszy sprzęt chłodzący.

Jaka firma produkuje najlepszej jakości wentylatory i gdzie można je kupić?

Od wielu lat za najlepszego producenta różnych maszyn CNC oraz podzespołów i akcesoriów do tych urządzeń, w tym wentylatorów, uznaje się markę Fanuc. Jest to japońska firma istniejąca na rynku sprzętu sterowanego numerycznie od 1956 roku. Wszystkie jej produkty cieszą się doskonałą opinią, są niezawodne, przewidywalne i proste w naprawie. Jest ona ceniona także za wyjątkowo sprawny serwis i dostępność części zamiennych do robotów i obrabiarek CNC, w tym również wentylatorów. Można je kupić u parterów handlowych tej firmy.

Czy marka ta ma swoje przedstawicielstwa w Polsce? 

To producent znany na całym świecie, a zatem ma również swoje oddziały w Polsce, które z łatwością można znaleźć w Internecie. Potrzebujesz wentylatora lub innych podzespołów do swoich urządzeń CNC? Zajrzyj na stronę i poszukaj sprzętu!