Jak zacząć swoją przygodę z fotografią ślubną?

Żeby pracować, uwieczniając ceremonie zawierania związku małżeńskiego, trzeba oczywiście mieć talent, zdolność zauważenia i uchwycenia emocji oraz znać zasady obsługi sprzętu. To absolutna podstawa, ale te kwalifikacje nie wystarczą. Fotografia ślubna jest wymagająca, więc do jej wykonywania trzeba się przygotować. Zobacz jak!

Doświadczenie jest najważniejsze!

Każdy, kto wchodził na nową drogę życia, doskonale wie, jak ważny jest wybór dobrego fotografa, który wykona reportaż ślubny. Chyba nikt nie wynajmie osoby początkującej, która nie może pochwalić się swoim portfolio, pokazującym, jakiej jakości zleceniodawca może oczekiwać. Jak zatem postawić pierwsze kroki w branży? W jaki sposób zbudować swoją wizytówkę?

Najprościej jest zdobywać doświadczenie w trakcie ceremonii odbywających się w rodzinie czy wśród przyjaciół. Nawet jeśli nowożeńcy wynajęli profesjonalistę, warto zabrać ze sobą sprzęt i dla przyjemności wykonywać swoje zdjęcia. Prawdopodobnie pierwsze fotorelacje nie będą prezentowały się zbyt dobrze i nie nadadzą się do opublikowania w portfolio mającym zachęcić klientów, ale dadzą materiał poglądowy, który pozwoli wychwycić błędy i przygotować plan ich poprawy przy następnym razie.

Poznaj zasady dobrych praktyk

Kościół to miejsce kultu i wymaga podejścia do niego z szacunkiem. Każdy, kto chce pracować z aparatem w pobliżu ołtarza, musi nauczyć się, jak poruszać się wokół niego, by nie zakłócać ceremonii. Mówi się, że dobry fotograf powinien być niewidzialny i niesłyszalny. Nie może też wchodzić w pewne strefy, by nie dopuścić się profanacji.

Dlatego warto czytać fora i zdobyć uprawnienia do wykonywania zdjęć w kościele. W trakcie kursu można się wszystkiego nauczyć.

Ucz się od najlepszych!

Jeśli chcesz w przyszłości być naprawdę dobrym w tym, co zamierzasz robić, ucz się od najlepszych. Zapisuj się na kursy, oferuj swoją pomoc profesjonalistom, zdobywaj wiedzę i doświadczenie. Musisz jednak zadbać, by na swojego nauczyciela wybrać osobę cieszącą się pozytywnymi opiniami.