Jak wybrać szklane panele do kuchni?

Jak wybrać szklane panele do kuchni?

Wykorzystanie szkła w aranżacji wnętrz to zawsze dobry pomysł. Nie wychodzi ono z mody, pasuje do różnych styli i materiałów. Świetną opcją są na przykład szklane panele do kuchni, umieszczane najczęściej nad blatem, ale stosowane też jako fronty szafek. Dowiedz się, jak je wybrać.

Szklane panele do kuchni —  z jakiego szkła?

To jedna z ważniejszych kwestii, jakie należy rozważyć. Zasada jest prosta — jeśli dekoracja taka ma być umieszczona w pobliżu kuchenki albo innego sprzętu emitującego ciepło, np. piekarnika, trzeba postawić na panele szklane do kuchni z hartowanego szkła. W innych przypadkach można poprzestać na tańszym szkle niehartowanym —  choć oczywiście nie ma takiego obowiązku. Oba rodzaje odznaczają się dużą odpornością i trwałością —  zwłaszcza że najlepsi realizatorzy takich usług nie laminują powierzchni folią, gdyż nie jest ona trwała.

Jaki wzór?

Takie elementy bywają wybierane dla ich łatwości czyszczenia, a także innych względów praktycznych. Na pewno jednak najważniejszy jest ich dekoracyjny charakter. Szklane panele mogą zupełnie odmienić wnętrze. Można bowiem postawić na przykład na wyrazisty, kontrastujący z resztą wystroju kolor. Często spotyka się takie rozwiązania w nowoczesnych aranżacjach. Wybiera się na przykład panel w kolorze soczystej zieleni albo neonowego różu do stonowanego wystroju. Wygląda to znakomicie.

Jednak jednolite kolory to tylko jedna opcja. Poza tym w grę wchodzi cała gama różnego rodzaju wzorów. Jak je dobierać? Wzory geometryczne pasują do klasycznych wystrojów, kratka czy heksagon będą doskonałe na przykład do kuchni w angielskim stylu. Warto też jednak zwrócić uwagę na motywy plaży, miasta, zwierząt, kwiatów czy kulinarne. Możliwości jest mnóstwo, wzory można dobierać także tylko pod kątem własnych preferencji.

A może własna grafika?

Najlepsi realizatorzy, chcąc w pełni zaspokoić oczekiwania klientów, dają im także możliwość ozdobienia szklanej tafli dostarczoną przez nich grafiką —  może to być np. wykonane przez klienta zdjęcie. To sposób na oryginalny wystrój.

Postaw na niebanalne dekoracje

Aranżacja wnętrz daje duże możliwości, można bawić się stylami czy stawiać na kontrasty. Wykorzystaj to w ozdabianiu kuchni, postaw na panel z geometrycznym wzorem czy motywem… egzotycznej plaży!