Jak pozować do ślubnej sesji zdjęciowej?

Ślubne zdjęcia to wspaniała pamiątka na całe życie z jednej z najważniejszych chwil, jakie przeżyła para. Dlatego ważne, by były one profesjonalnie wykonanie. Nie tylko sprawność fotografa ma znaczenie, ale również przyjmowanie odpowiedniej pozy i mimiki. Zobacz, jak pozować do sesji ślubnej.

Wyraz twarzy ma znaczenie

Ładnie prezentujące się zdjęcie zależy od wyglądu twarzy, a dokładniej odpowiednio dobranej mimiki, uśmiechu itp. Ważne jest uchwycenie emocji partnerów i piękno tej magicznej chwili. Para powinna prezentować się korzystnie, ale przede wszystkim naturalnie. Dlatego ważne jest, by ćwiczyć przybieranie min.

Ćwicz w domu przed lustrem

Skuteczną metodą jest trening w domu przed lustrem. Warto przybierać różną mimikę i sprawdzać, kiedy swoim zdaniem wygląda się najlepiej. Następnie dobrze jest wykonać trochę zdjęć, by zobaczyć, jak twarz prezentuje się na fotografii i zdecydować, z którymi minami jest Wam „do twarzy”.

Naturalność to podstawa

Największym wrogiem fotografii jest stres. Jeśli para czuje się niepewnie czy odczuwa tremę przed obiektywem, z pewnością zostanie to uchwycone na zdjęciu. Dlatego kolejnym krokiem jest trening z partnerem. Chodzi o to, by wyczuć, kiedy jesteście w stanie wyzbyć się sztuczności.

Pozy

Najczęściej najładniejsze ujęcia ze ślubnej sesji to te, na których para jest uśmiechnięta. Uwieczniają one radość i szczęście. Nie zawsze jednak tak jest. Niektórzy nie prezentują się korzystnie z szerokim uśmiechem. Wtedy można pozostać przy neutralnym wyrazie twarzy.

Dobrą praktyką jest delikatne rozchylenie ust. Pomaga także ściągnięcie łopatek. Ładny efekt zapewnia stawanie bokiem i wysunięcie jednej nogi w przód. Najważniejsze jednak, by zawsze starać się zachować naturalność, tak na twarzy, jak i w przybieranej postawie ciała.

Pomoc doświadczonego fachowca

Dobrze wykonana fotografia ślubna nie zależy tylko od umiejętności obsługi aparatu, ale też od przyjęcia odpowiedniej pozy. Dlatego warto współpracować z doświadczonymi fachowcami, którzy podpowiedzą, jak się ustawić czy gdzie patrzeć, by możliwe było uchwycenie piękna emocji.