Jak dobrać dobry krem do cery naczynkowej?

Jak dobrać dobry krem do cery naczynkowej?

Skóra na twarzy w każdym przypadku narażona jest na nieustanny kontakt z różnego rodzaju, szkodliwymi czynnikami, wymaga zatem starannej pielęgnacji. Kluczowe jest przy tym, by była ona dopasowana do jej typu. Szczególnej troski niewątpliwie potrzebuje cera naczynkowa. Dowiedz się, jak dobrać dla niej odpowiedni krem.

Czego potrzebuje skóra naczynkowa?

By móc dobrać odpowiednie preparaty dla swej skóry, przy czym oczywiście krem jest najważniejszym z nich, trzeba wpierw określić jej typ i dowiedzieć się, jakie poszczególne rodzaje mają potrzeby. W przypadku cery suchej sprawa jest oczywista —  wymaga optymalnego nawilżenia. Mieszana potrzebuje i nawilżenia, i, w tzw. strefie T, zmatowienia, trądzikowa —  działania przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego. A naczynkowa? Tutaj sprawa nie jest tak oczywista, ten typ cery często nawet trudno jest określić, tym bardziej że występuje on stosunkowo rzadko.

Skóra naczynkowa ma tendencje do pękania naczynek, stąd obecne na twarzy (i nie tylko, bo np. też na dekolcie) tzw. pajączki, a także rumień. To jednak nie jedyne problemy trapiące cerę tego rodzaju. Typowe dla niej są też wrażliwość i podatność na podrażnienia. Dobry krem do cery naczynkowej dba zatem o kondycję samej skóry oraz wzmacnianie naczynek, poprzez obecność w składzie na przykład wyciągów z różeńca górskiego. Zwykle też jest dość tłusty, dzięki czemu dobrze chroni ją przed wysuszaniem, pierzchnięciem i chłodem, wiatrem, mrozem oraz silnym słońcem —  niskie i wysokie temperatury nie wpływają na nią korzystnie.

Gdzie znaleźć dobry krem do cery naczynkowej?

Tego rodzaju preparaty dostępne są w drogeriach, choć na pewno ich asortyment jest mniejszy niż w przypadku kosmetyków przeznaczonych do skóry suchej, mieszanej, tłustej czy trądzikowej. Lepszym wyborem mogą być jednak zakupy w aptece. Preparaty apteczne są nieraz skuteczniejsze, mają starannie opracowany skład i działanie niemalże lecznicze, co oznacza, że działają nie tylko doraźnie, ale długofalowo, wpływając na przyczyny problemu. Chodzi tu m.in. o działanie przeciwzapalne, wzmacnianie skóry oraz naczynek.

Na co można liczyć?

Problemem szczególnie dającym się we znaki posiadaczom takiej cery jest pękanie naczynek, będące przyczyną rumienia, który nieraz wprawia w spore kompleksy. Dobry preparat i odpowiednia pielęgnacja cery pomogą tego uniknąć.