Gdzie w Bieszczady? Pomysły na urlop

Gdzie w Bieszczady? Pomysły na urlop

Leniwy wypoczynek, a może wielogodzinne wędrówki po górskich szlakach? W Bieszczadach każdy czuje się dobrze. Niezależnie od formy urlopu, jaką preferujesz, polskie góry to idealne miejsce na wakacje. Sprawdź, gdzie warto się wybrać i jak znaleźć wygodne miejsce noclegowe.

Atrakcje turystyczne w Bieszczadach

Miłośnicy natury zachwycają się między innymi widokami ze szczytu Smerek, którego granicą jest Przełęcz Mieczysława Orłowicza znajdująca się na wysokości 1075 m n.p.m. Szlaki mają różny stopień trudności, dzięki czemu łatwo dostosować plan wycieczki do swoich możliwości. Przy ścieżkach umieszczono ciekawe tabliczki edukacyjne. Ponadto w pobliżu wsi Wetlina warto odwiedzić wodospad Siklawa Ostrowskich, Połoninę Wetlińską ze schroniskami górskimi oraz Park Gwiezdnego Nieba, który najbardziej efektownie prezentuje się po zachodzie słońca.

Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się także Ośrodek Historii Turystyki Górskiej i Chata Bojkowska, w której można dowiedzieć się więcej na temat kultury ludowej i obejrzeć dzieła sztuki. Po aktywnym dniu warto pójść do knajpy Siekierezada, w której serwowane są smaczne dania wykonane z lokalnych składników. Gdzie w Bieszczady powinny udać się osoby zafascynowane historią i kulturą regionu? Na liście miejsc do zobaczenia należy uwzględnić cerkiew w Smolniku i żydowski cmentarz w Lutowiskach.

Gdzie zaplanować urlop?

Ważną częścią planowania urlopu jest wybór odpowiedniego miejsca noclegowego. Często polecane są apartamenty w Wetlinie, które znajdują się blisko wymienionych wyżej atrakcji. Wynajmujący je goście mogą liczyć między innymi na:

  • taras z widokiem na góry,
  • aneks kuchenny i możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków,
  • dostęp do bezprzewodowego Internetu,
  • ekspres do kawy, suszarkę do włosów i inne udogodnienia,
  • łóżka z wygodnymi materacami,
  • miejsce parkingowe.

Ponadto w obiekcie znajduje się całodobowa recepcja. Pracownicy chętnie odpowiadają na pytania gości i tworzą przytulną atmosferę. Apartamenty mają metraże od 30 do 55 m2.

Udany wypoczynek w Bieszczadach

Wybierz się w polskie góry i odpocznij od codziennych obowiązków. Zwiedzaj lokalne muzea, oglądaj wystawy sztuki, a przede wszystkim podziwiaj piękno bieszczadzkich szlaków, potoków i zabytków. Zarezerwuj apartament w Wetlinie, a szybko dotrzesz do wodospadu Siklawa i szczytu Smerek.