Czym jest magiczny dywan?

Nowoczesne akcesoria edukacyjne dają bardzo wiele możliwości i skutecznie przyciągają uwagę dzieci. Dowiedz się, jak działają podłogi i ścianki interaktywne oraz dlaczego warto w nie zainwestować. Poznaj funkcje tych produktów.

Magiczny dywan

Interaktywne urządzenia projekcyjne są nowinką, która zachwyca uczniów i nauczycieli. Idealnym tego przykładem jest magiczny dywan . To zdalnie sterowany zestaw, który stanowi pomoc dydaktyczną do gier i zabaw ruchowych. Jego działanie polega na wyświetlaniu obrazów na wybranej przez operatora płaszczyźnie, podłodze lub stole. Projektor należy zawiesić pod sufitem. Wysokość, na jakiej zostanie umieszczony, determinuje wielkość obszaru zabaw. W zestawie urządzenia znajdują się:

  • czujnik wykrywający ruch
  • projektor krótkoogniskowy,
  • wbudowany komputer i głośnik klasy PC,
  • pilot do zdalnego sterowania,
  • kabel zasilający, złącza USB i HDMI,
  • wieszak sufitowy do montażu projektora.

Produkcja magicznego dywanu odbywa się w Polsce. Urządzenie posiada znak CE. Najczęściej wybierane jest jako dodatkowe wyposażenie przedszkoli, żłobków i szkół podstawowych. Swoje zastosowanie znajduje także w ośrodkach terapeutycznych i rehabilitacyjnych, gdzie mogą korzystać z niego nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe.

Dlaczego warto zainwestować w interaktywną podłogę?

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w interaktywną podłogę. Nowoczesny zestaw projekcyjny w szkole ułatwia naukę i motywuje uczniów do uczęszczania na zajęcia. Zabawy ruchowe korzystnie wpływają na zdrowie dzieci, pozwalając im oderwać się od ławek i ekranów telefonów. W czasie gry można usprawnić koordynację swojego ciała oraz pozbyć się nadmiaru energii, która utrudnia skupienie w czasie prowadzonych przez nauczyciela zajęć.

Ponadto gry uruchamiane w magicznym dywanie mają walory edukacyjne. Zawierają ciekawostki na temat różnych obszarów wiedzy. Ważne informacje przekazywane są w przyjemny i łatwy do przyswojenia sposób. Szczególnie sprawdza się to u uczniów nadpobudliwych i opóźnionych w nauce.

Zastosowanie magicznego dywanu

Jak zachęcić dzieci do ruchu i zainteresować ich zajęciami w szkole? Wykorzystaj magiczny dywan. Dzięki interaktywnej podłodze uczniowie świetnie się bawią, a przy okazji rozwijają swoje umiejętności. Nowoczesne urządzenia projekcyjne można kupić w korzystnej cenie.