Czy prawo pozwala mieć na posesji stalowe palenisko ogrodowe?

Czy prawo pozwala mieć na posesji stalowe palenisko ogrodowe?

Pragnąc stworzyć na posesji warunki do odpoczynku w wolnym czasie, warto wybrać takie artykuły, które będą nie tylko funkcjonalne, ale też oryginalne i dekoracyjne. Powinny one być również dopasowane stylem do architektury budynku i nade wszystko gwarantować bezpieczeństwo. Jaki element wyposażenia ogrodu pozwalający cieszyć się ciepłem ogniska jest prawnie dozwolony? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy tekst!

Dlaczego warto mieć w ogrodzie odpowiednie palenisko?

Chcąc przyjemnie spędzać nie tylko letnie, wolne wieczory na dworze z rodziną lub przyjaciółmi, warto pomyśleć o zakupie produktu, który pozwoli przypiec kiełbaski, jabłka czy warzywa. Inwestując w odpowiednie, stalowe palenisko ogrodowe , można mieć pewność, że będzie ono trwałe i pozwoli bezpiecznie rozpalić ogień. 

Palenisko ogrodowe a przepisy

Chociaż polskie prawodawstwo nie zabrania ustawiania takich obiektów w ogrodach przydomowych, to przed zakupem warto sprawdzić lokalne przepisy, które mogą się nieco różnić od ogólnych. Muszą to jednak być paleniska wolnostojące, nieprzylegające do budynku, a ich powierzchnia nie może przekraczać 1 m². W sprzedaży jest wiele modeli o prostych, geometrycznych, jak i wyszukanych, oryginalnych kształtach. Są one tak pomyślane, aby w ciągu dnia stanowić dekorację ogrodu, wieczorem natomiast dawać radość, przyjemne ciepło i ochronę przed komarami.

Zalety palenisk stalowych

Poza wyjątkowymi formami, które z łatwością można dobrać do bryły domu, produkty te mają wiele innych zalet. Należą do nich:

  • wykonanie z wysokiej jakości materiałów,
  • odporność na warunki atmosferyczne,
  • łatwe utrzymanie w czystości,
  • bezpieczeństwo użytkowania.

Pomalowane specjalną farbą żaroodporną, zagwarantują długie użytkowanie.

Ile kosztują takie paleniska?

Cena tych konstrukcji uzależniona jest od wielkości, stopnia skomplikowania czy ilości zużytego materiału. Nie jest jednak wysoka, wziąwszy pod uwagę atrakcyjny design i trwałość. Jeśli interesują Cię stalowe paleniska, sprawdź, jak bogata jest oferta!