Basen ogrodowy poliestrowy i co jeszcze? Poznaj propozycje najciekawszych dodatków!

Basen ogrodowy poliestrowy i co jeszcze? Poznaj propozycje najciekawszych dodatków!

O możliwości zażywania chłodzących kąpieli na własnej posesji czy organizowania pool party marzy wiele osób. Posiadanie basenu jest też synonimem luksusu. Dziś spełnienie tego marzenia jest dostępne dla wielu osób, w dodatku można postawić też na rozwiązania dodatkowe, zwiększające wygodę korzystania z niego, zmniejszające koszt eksploatacji czy dodające mu atrakcyjności. Poznaj je!

Po pierwsze —  zadaszenie

Osoby chcące mieć na swej posesji basen mogą decydować się na różne rozwiązania. Możliwe jest wkopanie zbiornika w ziemię na otwartej przestrzeni, zadaszenie go (tutaj do wyboru jest wiele konstrukcji) bądź umieszczenie zbiornika w specjalnie do tego celu zbudowanym obiekcie. Na co warto się zdecydować? Na pewno ta pierwsza opcja, tj. basen bez żadnego zadaszenia, daje najmniej możliwości jeśli chodzi o korzystanie z basenu. Będzie to ograniczone przy złej pogodzie, sezon kąpielowy nie będzie też najdłuższy. W dodatku niechroniony basen jest mocniej narażony na zabrudzenia, trzeba go zatem częściej czyścić. Na pewno zatem warto zdecydować się na budowę jakiejś konstrukcji —  tym bardziej że zapewniają one niezwykle efektowny wygląd zbiornika i całej posesji.

Oświetlenie poliestrowego basenu ogrodowego

Oświetlony basen po zmroku wygląda fantastycznie, zdobiąc posesję i dodając jej prestiżu. Taki wygląd otoczenia domu to dla wielu osób spełnienie marzeń o życiowym sukcesie —  choć poliestrowe baseny ogrodowe nie są wcale bardzo drogie. Jeśli zaś chcesz zażywać kąpieli po zmroku albo organizować wieczorne pool party, oświetlenie to rzecz obowiązkowa, niezbędna dla wygody oraz bezpieczeństwa.

Trampoliny —  świetna zabawa gwarantowana

Trampolina przyda się osobom, które chcą trenować skoki do wody i traktują basen nie tylko jako miejsce wypoczynku, ale i dbania o swoją kondycję. To także świetny element zabaw wodnych dla dzieci!