Czy praca w Holandii to dobre rozwiązanie?

Czy praca w Holandii to dobre rozwiązanie?

W praktycznie wszystkich krajach Europy Zachodniej, a także w wielu innych państwach, jak Stany Zjednoczone czy Kanada, zarabia się znacznie więcej niż w Polsce. Nic zatem dziwnego, że emigracja zarobkowa jest wciąż tak popularna i, ze względu na kiepską sytuację ekonomiczną, nie trzeba spodziewać się szybkiej zmiany. Zwykle przy tym wyjeżdża się za zachodnią granicę. Czy praca w Holandii to dobra opcja? Przeczytaj tekst i sprawdź!

Dlaczego Holandia?

Choć Polacy podejmują emigrację zarobkową w najróżniejszych kierunkach i znaleźć da się ich we wszelkich zakątkach świata, wyróżnić można kierunki, które są wybierane szczególnie chętnie. To nie tylko powszechnie z tego znane Niemcy, ale też właśnie Holandia. Wynika to z kilku czynników. Najważniejszym jest oczywiście duże zapotrzebowanie na różnego rodzaju pracowników, gotowych podjąć zatrudnienie w rozmaitych branżach. Co ważne, wiele jest miejsc pracy dla osób niewykwalifikowanych, tak naprawdę zatempraca w Holandii jest dla każdego. Nie bez znaczenia jest też odległość. Co prawda Holandia znajduje się dalej niż graniczące z Polską Niemcy, ale nadal jest to stosunkowo mały dystans. Do Kraju Tulipanów często podróżuje się busem i nierzadko pracujący tam wracają do Polski np. co drugi weekend.

Inny niezwykle ważny czynnik to też oczywiście płaca. Pracując u holenderskich pracodawców, czy to na magazynie, czy w cukierni albo w szklarni, można zarobić nawet kilka razy więcej niż w Polsce. Powoduje to, że wiele osób wyjeżdża tam na określony czas, by podreperować swój budżet albo zarobić na określony cel —  choć nie brakuje też osób pracujących na stałe.

Praca na wyciągnięcie ręki

By wyjechać do pracy do USA czy Kanady trzeba mieć wiele szczęścia, znać język angielski, mieć pieniądze na start, a najczęściej też kogoś na terenie tego kraju, kto może zorganizować pracę, ale też zakwaterowanie i całe przedsięwzięcie, jakim jest wyjazd. Podjęcie zatrudnienia bliżej jest opcją dostępną dla znacznie większej liczby osób, można bowiem zgłosić się do agencji rekrutującej pracowników, także niewykwalifikowanych i nieznających języka, do pracy w Holandii —  zwykle zawierane są umowy na kilka miesięcy.

Opcja dla każdego

Dorabianie w szklarni, w cukierni czy stała praca w logistyce —  każda forma zatrudnienia w Kraju Tulipanów może być dobrą opcją, a nierzadko jedyną, by pracować za uczciwą stawkę. Warto sprawdzić dostępne oferty i rozważyć wyjazd.